Centrum liturgiczne będące częścią Księgarni Archidiecezjalnej w Gnieźnie zlokalizowane jest bezpośrednio przy niej. Centrum posiada w swojej ofercie wszystkie przedmioty liturgiczne od naczyń liturgicznych poprzez bieliznę liturgiczną, aż po sam ubiór liturgiczny. Stale rosnący asortyment wyklucza możliwość zaprezentowania wszystkiego co posiadamy w sprzedaży. Większość towarów znajduje się w stałej ekspozycji sklepu (patrz zdjęcia), do tego istnieje możliwość przejrzenia katalogów i złożenia specjalnego zamówienia. Takie zamówienia realizujemy w przeciągu kilku dni.

Naczynia liturgiczne i bielizna liturgiczna

Kompletna bielizna kielichowa, puryfikaterze, korporały, obrusy, zestawy bielizny ołtarzowej -w kompletach i pojedynczo. Udostępniamy również katalog, z którego można zamówić dodatkowe produkty, jeśli nie ma ich fizycznie w Centrum. Każde zamówienie realizowane jest w ciągu kilku dni roboczych. Dodatkowo oferujemy też monstracje, a także tabernakula znormalizowane oraz w nietypowych rozmiarach na zamówienie.

Ubiór liturgiczny

Komplety szat liturgicznych, szaty do nabożeństw, alby, komże, cingulum, stuły, ornaty i inne. Szaty można przymierzyć na miejscu. Oferujemy gotowe komplety, a także możliwość własnego kompletowania według własnego gustu i własnych potrzeb. W naszym Centrum można kupić gotowe szaty lub zamówić je z katalogu. Na tego typu zamówienie czeka się kilka dni roboczych.

Pozostałe dodatki

Przykłady dodatków: świece ołtarzowe, paschały, kadzidła, węgielki, oleje do świec i lampek, lichtarze, trybularze, figurki, postacie świętych, obrazy, płaskorzeźby, krzyże, świeczniki, kropidła, komunikaty, hostie, dzwonki, sprzęt nagłaśniający itd.

Wina

W ciągłej sprzedaży posiadamy wina mszalne i wina do posiłków. Wina wytrawne, półwytrawne, słodkie, półsłodkie i oczywiście typowe, przeznaczone do celów liturgicznych.